قطعا شما هم در شرکت یا محیط خانگی خود در هنگام چاپ یا پرینت با مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر اپسون رو به رو شده اید و این مشکل باعث آزار و اذیت شما نیز شده است. در این مطلب قصد داریم به صورت کامل این موضوع را مورد بررسی قرار داده و دلایل آن را بیان کنیم. برای اینکه بتوانید مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر اپسون را برطرف نمایید، می توانید از راهکار هایی که در ادامه تیم فنی و تخصصی نمایندگی اپسون با توچه به تجربه بسیار زیادی که در این زمینه دارند، در اختیار شما قرار داده اند استفاده نمایید.

قبل از مطالعه ادامه مطلب در نظر داشته باشید که تیم فنی و تخصصی نمایندگی اپسون با استفاده از ابزار و تجهیزات به روز و پیشرفته صفر تا صد مراحل تعمیر پرینتر اپسون را انجام می دهد و شما می توانید علاوه بر خدمات تعمیر حضوری در محل نمایندگی، از خدمات تعمیر در محل پرینتر اپسون نیز استفاده نمایید تا هزینه های شما کاش قابل توچهی داشته باشد و البته سلامت فیزیکی و ساختاری پرینتر شما نیز حفظ شود.

 

دلایل گیر کردن کاغذ در پرینتر اپسون

یکی از مشکلات بسیار مرسوم در دستگاه های پرینتر گیر کردن کاغذ می باشد.
گیر کردن کاغذ دلایل بسیار متعددی دارد که باید توسط تکنسین بررسی و رفع شود .
گاهی اوغات گیر کردن کاغذ میتواند دلایل سطحی مثل استفاده از کاغذ نا مناسب , کج کشیده شدن کاغذ به داخل پرینتر و پاره یا مچاله بودن کاغذ داشته باشد.

اما در بسیاری از موارد ایرادات سخت افزاری میتواند باعث گیر کردن کاغذ باشد .
یکی از دلایل مرسوم ایراد در سیستم کاغذ کش دستگاه میباشد. ضعیف شدن کاغذ کش یا مسدود بودن مسیر ورودی کاغذ میتواند باعث پاره شدن کاغذ و گیر کردن در دستگاه شود .
یکی دیگر از دلایل گیر کردن کاغذ در پرینتر اپسون، گیر کردن کاغذ در کارتریج دستگاه است . کاغذ از قسمت درام کارتریج عبور می کند و اگر درام درست نچرخد می تواند باعث گیر کردن کاغذ در درون دستگاه شود.

گیر کردن کاغذ در پرینتر اپسون

گیر کردن کاغذ در فیوزینگ

اما در اکثریت موارد گیر کردن کاغذ در پرینتر اپسون در درون قسمت فیوزینگ دستگاه اتفاق می افتد .فیوزینگ وظیفه حک کردن تونر بر روی کاغذ را به وسیله گرما دارد .قسمت فیوزینگ قطعات متعددی از قبیل “فیلم, پرس, هیتر” دارد که ایراد در هر کدام از این قطعات میتواند باعث گیر کردن کاغذ شود.
قسمت فیوزینگ به علت تولید گرمای زیاد بعد از مدتی استفاده از دستگاه پرینتر نیاز به بررسی و سرویس توسط تکنسین را دارد تا از گیر کاغذ در آینده جلوگیری شود.
عوامل زیادی میتواند باعث خرابی فیوزینگ شود مثل استفاده از کاغذ منگنه دار , استفاده از کاغذ های مچاله شده و پاره , وارد شدن جسم خارجی به قسمت فیوزینگ همراه با کاغذ و مرور زمان و استفاده مداوم از دستگاه پرینتر میتواند باعث خرابی قطعات فیوزینگ شود.
یکی دیگر از عوامل گیر کاغذ ایراد در قسمت گیر بکس دستگاه است که خرابی در هر کدام از چرخ دنده های متعدد گیر بکس میتواند باعث تولید صدا و گیر کردن کاغذ شود .
بهترین کار در صورت گیر کردن کاغذ در پرینتر اپسون بررسی دستگاه توسط تکنسین می باشد تا ایراد دستگاه به صورت دقیق مشخص و رفع شده تا از آسیب های بیشتر به دستگاه جلوگیری شود .